5 причин чому паперова книга краща за електронну.
2017-06-22 12:45:36
В епоху інтернет буму та гаджетів зацікавленність до книг почала повертатися. Але завдання: яку книжку вибрати - електронну чи паперову. У цій статті названо 5 причин на користь паперової книги. І перше, з чого хотілося б почати, це психологія.
1) Надрукований текст на 45% засвоюється краще, ніж з електронних носіїв
Книга - джерело інформації, яку наш мозок засвоює та запам'ятовує. Інформація потрібна людині для мислення, для вирішення простих і складних завдань. Наведемо приклад: деякі люди пам'ятають уривки із книг, які були прочитані не один рік тому. Крім цього, вони можуть точно сказати в кінці, на початку або в середині книги це було, на сторінці праворуч або зліва, якого кольору була обкладинка книги і що на ній було намальовано. Ці деталі мозок добре запам'ятав, а водночас і сюжет книги, і опис головних героїв, і деякі уривки. А ось згадати ім'я головного героя книги в електронному форматі, яку було прочитано місяць тому, дехто так і не згадає. А відбувається так тому, що для ідентифікації та засвоєння інформації мозку необхідна комунікація з фізичним носієм інформації. Це одна відповідь на запитання: чому люди, маючи доступ до величезної кількості інформації, не стають освіченішими.
2) Мотивація.
Реальна статистика нам каже: ймовірність того, що людина дочитає електронну книгу, у 10 разів нижча, ніж ймовірність, що вона дочитає паперову книгу. Згадайте, як часто знайшовши цікаву статтю в інтернеті, ви закидаєте її в закладки з метою прочитати пізніше, і чи прочитуєте її насправді. 90% таких статей не прочитуються ніколи, бо:
а) нас постійно щось відволікає під час роботи за ноутбуком (повідомлення у вайбері, лайк в інстаграмі, запис на стіні у вк);
б) ми забуваємо про статтю, оскільки в мережі наша увага постійно концентрується на масі картинок та інфографіків, які є обов'язковою частиною будь-якого посту.
У випадку з реальною книгою все навпаки: книга постійно мозолитиме вам очі на полиці, не даючи забути про себе.
3) Інтелектуальний розвиток
Безумовно, кожному виду літератури та свій формат книги. Для художньої літератури електронна книга підійде, оскільки остання несе у собі цінності щодо інтелектуального розвитку особистості. Інша річ навчальна література чи наукова. Щоб підготувати мозок до засвоєння складних наукових досліджень чи відкриттів, нам потрібно зосередитися, - встановити комунікацію, щоб книга хіба що поринула у нас. Тільки після цього інформація відкладається в пам'яті, і мозок зможе її обробити. Фізичний носій дуже важливий для мозку та інтелектуального розвитку людини.
4) Інфографіки не замінять паперових книг
Дуже часто в мережі, особливо в соціальних мережах, нам трапляються інфографіки, які ніби несуть у собі короткий зміст наукової статті чи цілої книги. Мета таких постів - затримати користувача на своєму ресурсі, але говорити про те, що ви навчитеся розумітися на мистецтві на основі 10 інфографіках - повна нісенітниця. Культові роботи художників чи скульпторів слід ретельно розглядати у серйозних книгах відомих видавництв. Ані електронна книга, ані інфографіка не підходять для такої мети. Пам'ятайте, мозок не створений для того, щоб існувати у світі абстрактних інтелектуальних моделей, а для того, щоб існувати у фізичному світі.
5) Книга - це фізична спадщина
Красива книга великого формату з шикарною палітуркою та соковитими ілюстраціями - це витвір книжкового мистецтва, який не йде ні в яке порівняння з електронним форматом. Така книга завжди і для кожного буде бажаним подарунком, стане окрасою будь-якої бібліотеки. Важливо пам'ятати, що до фізичної книги необхідно дбайливо і акуратно ставитися, адже це джерело знань, яке ми повинні зберегти для наших нащадків.
© 2013 - 2024 Українська книгарня uchebnikniga.com®
Україна, Одеса
вул.Пироговська, 21 тел.: +38(0482) 32 12 71
вул. Ак.Корольова, 72 тел.: +38(048) 717 02 42
E-mail: uchebnikniga@gmail.com